آموزش ساخت زیرلیوانی سیمانی با طرح برگ

آموزش ساخت زیرلیوانی سیمانی با طرح برگ

روش ساخت زیرلیوانی سیمانی بسیار ساده است. فقط باید بتوانید یک برگ با طرح زیبا پیدا کنید. دقت کنید که ما زیرلیوانی ها را گرد می سازیم و چیزی که در انتخاب برگ اهمیت دارد،‌ شکل و فراوانی رگه های روی برگ است. در ضمن برگ ها باید آنقدر بزرگ باشند که سطح یک دایره ۸ سانتیمتری را بپوشانند.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • قاب CD

  • برگ های بزرگ – برگ های درخت انگور و درخت افرا گزینه های خوبی هستند.

  • پودر سیمان

  • ظرف و کاردک یکبار مصرف برای مخلوط کردن سیمان

  • ماسک و دستکش لاستیکی

  • پارچه نمدی

  • چسب سفید

  • رنگ آکریلیک سیاه، مسی، طلایی و نقره ای

گام دوم: سیمان را مخلوط کنید

بهتر است از پودرهای سیمانی استفاده کنید که آماده استفاده هستند و فقط باید به آنها آب اضافه کنید. مقدار آبی که اضافه می کنید نباید آنقدر زیاد باشد که سیمان خیلی روان و شل بشود. دقیقا طبق راهنمای روی بسته بندی سیمان عمل کنید و در اندازه گیری مقدار مواد دقت کنید. ترکیب سیمان باید طوری باشد که شکلش را حفظ کنید و جاری نشود. بعد از مخلوط کردن سیمان ۳۰ ثانیه به آن استراحت بدهید تا غلظت کافی پیدا کند.

در ساختنی بخوانید :  با قایق اسباب بازی آباژور کودک شیک و ارزان بسازید !

برگ را طوری روی میز بگذارید که پشت آن رو به خودتان باشد. روی هر برگ یک و نیم تا دو قاشق غذاخوری سیمان بریزید. پشت قاب CD را روی سیمان بگذارید و خیلی آرام و پیوسته روی سیمان فشار بیاورید تا کاملا پخش و گرد بشود. سیمان نباید خیلی تخت بشود و همین که به ضخامت سه میلیمتر برسد، کافی است. چند ضربه روی میز بزنید تا حباب های هوای داخل سیمان از بین بروند. بگذارید قاب CD تا خشک شدن کامل روی سیمان و برگ بماند.

گام سوم: برگ را بردارید

بعد از یک ساعت سیمان خشک شده و می توانید قاب CD و برگ را از سیمان جدا کنید. به همین راحتی و بدون قالب گیری، یک زیرلیوانی سیمانی ساختید.

گام چهارم: زیرلیوانی را رنگ کنید

رنگ مشکی را با آب مخلوط کنید تا کاملا روان بشود. سپس با قلم مو زیرلیوانی را کاملا به رنگ مشکی آغشته کنید. دقت کنید رنگ باید داخل تمام شیارهای زیرلیوانی سیمانی برود. بلافاصله با یک دستمال رنگ های اضافی روی زیرلیوانی را پاک کنید تا بیش از اندازه سیاه نشود.

گام پنجم: افکت متالیک را اضافه کنید

کمی رنگ متالیک طلایی، نقره ای یا مسی روی زیرلیوانی سیمانی بزنید تا از سادگی بیرون بیاید. این پیشنهاد ما برای رنگ آمیزی زیرلیوانی سیمانی است اما می توانید آن را هر طور که دوست دارید، رنگ کنید.

گام ششم: کفی ها را بچسبانید

برای اینکه زیرلیوانی روی میز خط نیاندازد، یک تکه فوم یا نمد به شکل آن ببرید و با چسب سفید زیرش بچسبانید.

سنگ ماه تولد، گردنبندهای خاص برای خودتان بسازید!

زیرلیوانی سیمانی آماده است

به همین سادگی زیرلیوانی سیمانی ساختید.

منبع


به اشتراک بگذارید