احیای پارچه‌های سنتی ایران به دست یک زن کارآفرین

احیای پارچه‌های سنتی ایران به دست یک زن کارآفرین

کارآفرینی یکی از حوزه‌هایی است که امروزه توجه زیادی به آن می‌شود و به‌خصوص کارآفرینی زنان و خوداشتغالی آنها بحثی است که راجع به آن زیاد سخن گفته می‌شود. در این میان، زنانی هستند که به جای انجام کارهای روتین و آرزوی استخدام‌شدن در اداره‌ای دولتی، خودشان دست به کار شده‌ و کسب‌وکاری راه‌ انداخته‌اند که هم خودشان از آن منتفع شده و هم زمینه کسب درآمد افراد دیگر را فراهم کرده‌اند. یکی از این زنان پریسا ده‌دشتی است که 5 سال است در زمینه احیای پارچه‌های سنتی ایران فعالیت می‌کند و در همین زمینه برند «سی‌دار» را طراحی و معرفی کرده است.

10 زن که روان شناسی را تغییر دادند

10 زن که روان شناسی را تغییر دادند

9 اردیبهشت مصادف با 28 آوریل، هرساله به عنوان روز روان‌شناس و مشاور در ایران، مراسم‌هایی در راستای معرفی هرچه بهتر این شاخه از علم برگزار می‌شود. به همین علت بهانه ای شد تا 10 زن که روانشناسی را تغییر دادند را معرفی کنیم. با ما در این وبلاگ همراه باشید.

مصاحبه با لاله صدیق، نمونه ای از یک شخصیت موفق و کاریزماتیک

مصاحبه با لاله صدیق، نمونه ای از یک شخصیت موفق و کاریزماتیک

لاله صدیق متولد سال 1355 در تهران، نخستین فرزند یک خانواده 6 نفره معروف به شوماخر کوچولو. او یکی از موفقترین زنان ورزشکار ایرانی و اتومبیل رانی در ایران است. لاله صدیق اولین زن در تاریخ ایران است که در مسابقات اتومبیل رانی به رقابت با مردان پرداخته و مقام اول را کسب کرده. او در رشته اتومبیل رانی درمیان زنان رتبه اول خاورمیانه و نفر سوم دنیا است. همرا ه ما باشید با این شخصیت کاریزماتیک و قوی در این وبلاگ از بانوین.

مصاحبه با شیما مهری،  اولین زن سرپرست کاپیتان گروه موتورسواران هارلی دیویدسون

مصاحبه با شیما مهری، اولین زن سرپرست کاپیتان گروه موتورسواران هارلی دیویدسون

شیما مهری، زنی خط شکن، پر قدرت و شجاع. زمانی که داشتم در مورد موتور سواران زن تحقیق می کردم به اسم شیما مهری رسیدم کسی که توانسته بود عنوان اولین زن سرپرست کاپیتان گروه موتورسواران هارلی دیویدسون را به خود اختصاص بده اما این تنها افتخاری نیست که او کسب کرده است. او همچنین در سال 2014 عنوان اولین زن کاپیتان و لیدر گروه موتورسواران را در خاورمیانه کسب کرد و او اولین زن ایرانی موتور سوار است که 12 ساعت بدون وقفه 805 کیلومتر و 19 ساعت بدون وقفه 1700 کیلومتر موتور سواری کرده است. همه ی این ها باعث شد بدون هیچ تردیدی به خانم مهری برای مصاحبه پیام بدم. این هم متن مصاحبه ما.

ما هم می‌توانیم

ما هم می‌توانیم

این روزها واژه کارآفرینی زیاد به گوشمان می‌خورد و در برنامه ‌های مختلف تلویزیونی می‌بینیم میهمانان کارآفرین از نخستین روزهای شروع کسب و کارشان می‌گویند و اینکه چطور صاحب مشاغل موفق و پردرآمد شده‌اند.

سیما ضرغامی بانوی موفق ایرانی

سیما ضرغامی بانوی موفق ایرانی

سیما ضرغامی، این زن موفق ایرانی که مدیر کل ایرانی-آمریکایی شبکه بزرگ تلویزیونی کودکان آمریکا است. او هم‌اکنون مسئولیت رهبری و نظارت بر شبکهٔ Nickelodeon و گروه کودکان و خانوادهٔ شبکهٔ سرگرمی ۲۰ میلیارد دلاری وایاکام (Viacom) را بر عهده دارد.

طعم خوش موفقیت!

طعم خوش موفقیت!

تا حالا پیش اومده از فشار زیاد کاری فکر کنید کاش خودم رییس خودم بودم؟ یا اینکه بخاطر نیم ساعت دیر رفتن سر کار کل راه رو در استرس باشید؟ تا حالا شده وسط کار نگران شده باشید الان فرزندتون در چه حاله؟ اگر این موارد براتون پیش اومده پس حتما به این هم فکر کردید که کاش کسب و کار خودم رو داشتم ! اما دلایل زیادی وجود داشته و داره تا شما را از این کار منصرف کنه. در این مقاله به معرفی چند نفر از بانوانی که روزی همین سوال ها براشون پیش اومد، اما منصرف نشدند و امروز از جمله موفق ترین کارآفرینان دنیا هستند پرداختیم. میشناسیدشون؟

معرفی کارآفرین : گِلین

معرفی کارآفرین : گِلین

از طراحی نما و دیزاین داخلی تا مربی خلاقیت و معماری کودک، کارآفرینان برند گِلین با تجربیات زیادی دست و پنجه نرم کردند ! هدیه لطفی و مائده کدخدا زاده، فارق التحصیل رشته معماری، از سال 90 مسیر شغلی خودشان را با فعالیت در چند شرکت معتبر معماری آغاز کردند...