خواص نان جو و سبوس

خواص نان جو و سبوس

جو یکی از غلات بسیار مفید برای بدن است و به دلیلی داشتن ارزش غذایی بالا یک غذای کامل به شمار می‌رود. جو در دسته غلات پر مصرف در جهان قرار گرفته و به شکل‌ها و طعم‌های متفاوتی موجود و دارای خواص بی‌شماری است. اما خواص نان جو در چیست که این همه قدمت و طرفدار دارد؟

«مارکز» چطور نویسنده شد؟

«مارکز» چطور نویسنده شد؟

گابریل گارسیا مارکز، نویسنده برجسته کلمبیایی و برنده جایزه نوبل ادبیات روز پنجشنبه 17 آوریل (28 فروردین) در مکزیکو سیتی و در سن 87 سالگی درگذشت. آقای مارکز برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1982 را بیش از سایر آثارش به خاطر رمان صد سال تنهایی چاپ 1967 می شناسند که یکی از پر فروش ترین کتابهای جهان است. اما مارکز چطور به یک نویسنده برجسته تبدیل شد؟ با ما همراه باشید.

کیک بادام با سس کارامل (تارت Toscakaka)

کیک بادام با سس کارامل (تارت Toscakaka)

کیک بادام خیس خورده در سس کارامل (تارت AKA Toscaka) یکی از دسرهای رویایی است که من واقعا آن را دوست دارم. این یک کیک مخصوص جشن است که سرشار از عطر و طعم کارامل است که کاملا با بادام پوشیده شده و یک سس کارامل که روی آن ریخته شده آن را کامل می‌کند. اوه چقدر وسوسه انگیز است!

آموزش ساخت تراریوم کوچک در لیوان های پایه دار

آموزش ساخت تراریوم کوچک در لیوان های پایه دار

از گلدان های تکراری خسته شده اید و دنبال یک ایده جذاب برای نمایش گیاه مورد علاقه تان می گردید؟ ساخت تراریوم کوچک با لیوان را امتحان کنید. به این ترتیب هم صاحب یک گلدان شیشه ای مجانی می شوید و زیبایی طبیعی خاک و سنگ های تزیینی را به میزتان اضافه می کنید.

نگهداری از گیاهان گوشتی

نگهداری از گیاهان گوشتی

مهم نیست که چه نوع گیاه گوشتی را رشد می‌دهید، قوانین بین گونه‌های مختلف بسیار مشابه است. در اینجا قوانین کلی را برای رشد دادن گیاهان گوشتی (آبدار) با کیفیت بالا را ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

کدام گردنبند برای کدام یقه؟

کدام گردنبند برای کدام یقه؟

اکسسوری‌ها پوشیدنی‌هایی نیستند که بی‌دقت و دست‌پاچه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و روی لباس خود بگذارید، برای انتخاب مدل گردنبند پیش از هر چیز لازم است نگاهی به مدل یقه لباس بیاندازید تا بتوانید ظاهری آراسته و مرتب را ایجاد کنید.

پیشنهاد تهران گردی آخر هفته: موزه ارتباطات

پیشنهاد تهران گردی آخر هفته: موزه ارتباطات

موزه پست و مخابرات در بهمن ماه 1369 به نام موزه پست شروع به کار کرد. این موزه در یکی از قدیمی‌ترین و شکیل‌ترین عمارت‌های دولتی تأسیس شده که از دو طبقه بنا متشکل از سالن‌ها و غرفه‌های متعدد تشکیل شده و مکانی مناسب جهت بازدید مشتاقان دیدار آثار تاریخی و کهن است‌. در 20 اسفند ماه 1374، به استناد موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، موزه پست به موزه وزارت پست و تلگراف و تلفن و در 12 مرداد ماه 1378، به موزه پست و مخابرات تغییر نام داد.